„To już koniec?” - to tytuł tegorocznej edycji Lata w teatrze. Rozpoczynamy nabór i do udziału zapraszamy osoby w wieku 13-16 lat. Dwutygodniowe wakacyjne warsztaty będą zakończone pokazem przedstawienia. 

Termin warsztatów: 26 czerwca – 7 lipca, godz. 9:00-15:00 (z wyłączeniem 01-02.07)
Termin pokazów: 8-9 lipca, godz. 17:00


O TEGOROCZNEJ EDYCJI

Co się dzieje, gdy coś się kończy? Gdy kończą się wakacje, szkoła, dzieciństwo, miłość, przyjaźnie? Ale też – trudne doświadczenia? Jak rozumiemy koniec i czego może być początkiem? Co by było, gdyby nasze życie było nieskończone? A wręcz przeciwnie – koniec świata miałby nadejść w niedalekiej przyszłości? Dlaczego nie chcemy, żeby coś się kończyło? 

Inspiracją były doświadczenia z dwóch poprzednich edycji naszego Lata w teatrze – widzieliśmy, że koniec warsztatów był dla sporej grupy uczestników problemem. Brak zgody na to, żeby coś się skończyło jest uczuciem, od którego wyjdziemy, by wspólnie z uczestnikami warsztatów przyjrzeć się różnym końcom. W bezpiecznych warunkach doświadczymy emocji związanych z różnymi sytuacji – realnymi i wyobrażonymi - i lękiem przed tym, co nowe i nieznane. 

Pomoże nam w tym technika, którą wykorzystamy na zajęciach - improwizacja. Zaprosimy uczestników do udziału w doświadczeniu, które zarazem jest pierwsze i ostatnie. Improwizując, będziemy oswajać to, co wiąże się z końcem bezpiecznego etapu i rozpoczynaniem nowego i niepewnego: będziemy uczyć się otwartości, spotykania się z nieznanym, reagowania na to, co może być zaskoczeniem.

Wszyscy uczestnicy wezmą udział w warsztatach improwizacji, scenograficznych, multimedialnych i kreatywnego pisania. 


ZGŁOSZENIA

Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić poniższy formularz oraz podpisać regulamin udziału i wysłać je na adres: bow@teatrzaglebia.pl lub dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Widzów (pon-pt godz. 8:00-15:00) do 4 czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 7 czerwca na stronie teatru pojawi się pełna lista uczestników.

POBIERZ ZGŁOSZENIE I REGULAMIN

Informacji udzielają:
Ewa Koralewska 882-095-085 
Alicja Siwik 784-634-347


PROWADZĄCY

Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga, Miłosz Gajewski, Katarzyna Niedurny, Joanna Pawluśkiewicz, Agnieszka Piestrzeniewicz, Iga Słupska.


O PROGRAMIE LATO W TEATRZE

To program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 10. edycji programu dofinansowanie otrzymały 42 ośrodki z całej Polski – 19 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Beneficjenci, którzy organizowali u siebie Lato w teatrze w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie, mają za zadanie wspólnie zrealizować projekt z instytucją lub organizacją partnerską, nie biorącą dotychczas udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 6 ośrodkom.
W tegorocznej edycji programu weźmie łącznie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej na temat programu na: www.latowteatrze.pl oraz Facbook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2017 organizują:
LATO W TEATRZE +
Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie + Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo (Gostycyn), Stowarzyszenie "Węgajty" + Gminny Ośrodek Kultury w Jonkowie (Jonkowo), Stowarzyszenie Działań Twórczych REPUBLIKA WARSZAWA + Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie (Szczebrzeszyn), Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej + Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Koczała (Koczała), Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach + Muzeum Narodowe w Kielcach (Kielce), Wrocławski Teatr Lalek + Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA (Wrocław)
LATO W TEATRZE
Braniewskie Centrum Kultury im. Tadeusza Kopacza (Braniewo), Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice z/s w Piotrowicach (Piotrowice), Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim (Jabłonowo Pomorskie), Fundacja "Da Radę" (Nysa), Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Bydgoszcz), Fundacja Performat (Świdnica), Fundacja Szafa Gra (Ornotowice), Fundacja Sztuki „Jaw Dikh” (Bukowina Tatrzańska), Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju "Innowatorium" (Pruszków), Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie z/s w Piotrkowie (Piotrków Drugi), , Gminny Ośrodek Kultury w Górznie (Górzno), Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem (Krzywe), Gminny Osrodek Kultury w Lanckoronie (Lanckorona), Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach (Srebrna Góra), Grupa Inicjatywna Baranówko (Mosina), Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie (Borne Sulinowo), Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli (Stalowa Wola), Opera Bałtycka w Gdańsku (Gdańsk), Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie (Kraków), Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej Teatr Rondo (Jaszczurowa), Stowarzyszenie Calos Cagathos (Zambski Kościelne), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Cieszyn/Teremiski), Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych TARTAK (Sejny), Stowarzyszenie ON/OFF (Sól), Stowarzyszenie Pomocy Szansa (Nowe Piekuty), Stowarzyszenie Promocji Artystycznej (Solniki), Stowarzyszenie Teatr Krzyk (Maszewo), Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie (Będzin), Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (Gniezno), Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (Gorzów Wielkopolski), Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (Lublin), Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (Kalisz), Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej (Warszawa), Teatr Polski w Poznaniu (Poznań), Teatr Zagłębia (Sosnowiec), Wagon Inicjatyw (Łazy).