Od 1 września 2018 r. stanowisko Dyrektor Naczelnej w Teatrze Zagłębia objęła Iwona Woźniak. Zastępcą dyrektora ds. artystycznych został Jacek Jabrzyk. 

 

Iwona Woźniak
pedagog, animator kultury, reżyser, menager 

Ukończyła Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Opolskiego, studiowała na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach oraz podyplomowych studiów Zarządzania w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. 

Laureatka wielu nagród i wyróżnień m.in.: nominacja do Złotych Masek Województwa Śląskiego za reżyserię spektakli “Kopidoł” i “Stary klamor w dziadkowym szranku” za rok 2016, nagroda w programie Teatr POLSKA Instytutu Teatralnego w Warszawie za spektakl “Kopidoł” w 2016 r. Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w 2017 r. 

Od 1 września 2018 r. Dyrektor Naczelna w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. 

Jacek Jabrzyk
reżyser teatralny

Studiował polonistykę na Uniwersytecie Opolskim, Wiedzę o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 

Był asystentem lub współpracownikiem Jerzego Grzegorzewskiego, Pawła Miśkiewicza, Wojtka Smarzowskiego, Jerzego Stuhra, Jana Peszka. Stworzył około 20 spektakli teatralnych, operowych, oraz widowisk teatralnych m.in. w teatrach: Łaźnia Nowa w Krakowie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Jaracza w Olsztynie, Horzycy w Toruniu, Bogusławskiego w Kaliszu, Solskiego w Tarnowie, Dramatycznym w Białymstoku, Miejskim w Gliwicach, w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, PWST we Wrocławiu. W Teatrze Polskiego Radia zrealizował słuchowisko na podstawie „Opisu obyczajów” Jędrzeja Kitowicza. Reżyserował sceniczne czytania tekstów, współpracował z teatrami niezależnymi w Polsce i Berlinie. 

Jego „Wieczór trzech króli albo co chcecie” zdobył w 2013 r. wyróżnienie w konkursie na najlepszą inscenizację dzieł dramatycznych Williama Shakespeare’a. Prowadzi zajęcia teatralne w Collegium Civitas w PKiN w Warszawie. 

Od 1 września 2018 r. Zastępca dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.