10 marca odbędzie się premiera spektaklu "Wróg - instrukcja obsługi" w reżyserii Justyny Sobczyk. Zależy nam na tym, by przedstawienie było punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi o bezcelowości konfliktów, agresji i przemocy. Dlatego przygotowaliśmy propozycje warsztatów dla klas "Jak rozbroić wroga?" i dla nauczycieli poświęconych temu, jak włączać w pracę z dziećmi tematy uznawane za trudne. Szczegóły poniżej.

O spektaklu "Wróg - instrukcja obsługi"

---

Dla dzieci: warsztaty "Jak oswoić wroga?" 

Przedstawienie „Wróg – instrukcja obsługi” opowiada o mechanizmach tworzenia w sobie i swojej wyobraźni postaci wroga. Chcemy, żeby prowokowało do pytań po co nam wróg? Co możemy zrobić, by przestać się go bać i dojść z nim do porozumienia? Jak zastąpić konflikt rozmową?. Wspólnie z uczestnikami opracujemy ich własne instrukcje obsługi wrogów.

Każda klasa lub grupa, która zobaczy spektakl może uczestniczyć w warsztacie „Jak rozbroić wroga?”. Zajęcia mogą odbywać się w teatrze lub w szkole, w indywidualnie uzgodnionym terminie. 

Rezerwacja biletów na spektakl i zapisy na warsztaty
Biuro Obsługi Widzów / 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl

---

Dla nauczycieli: Teatr na Twojej lekcji - jak oswoić wroga  / warsztat wokół spektaklu „Wróg – instrukcja obsługi”

Dowiedz się, jak możesz atrakcyjnie wykorzystać teatr na Twojej lekcji na przykładzie przedstawienia „Wróg – instrukcja obsługi”. 

Celem warsztatu jest zainspirowanie uczestników do pracy nad trudnymi tematami, których dostarcza literatura dla dzieci. Jak ich nie unikać, ale wspólnie z dziećmi poznawać i przepracowywać, wykorzystując metody i narzędzia teatralne. Wspólnie z uczestnikami wykonamy ćwiczenia teatralne, które pozwolą przejść od rozmowy do działania. Spotkanie poprowadzą pedagodzy teatru i jednocześnie twórcy spektaklu: Justyna Sobczyk i Sebastian Świąder.

Termin: 5 marca (poniedziałek), godz. 17:00-19:00 

Zapisy: Biuro Obsługi Widzów Teatru Zagłębia / tel. 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.