Teatr Zagłębia dołączył do ogólnopolskiej akcji zbiórki książek Zaczytani.org. W dniach 23 kwietnia - 26 maja  w teatrze można zostawiać książki, które stworzą Bibliotekę Małego Pacjenta na szpitalnych oddziałach dziecięcych.  

Celem zbiórki jest to, żeby każde dziecko przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę – miało możliwość choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o chorobie. Ważne, by przekazane książki były wydane po 2005 r., niezniszczone, w bardzo dobrym stanie - takie, jakie można podarować bliskiemu w czasie choroby. 

Książki można zostawiać w dwóch punktach w teatrze: we foyer (przed, w czasie i po spektaklach) oraz na portierni teatru (codziennie od 6:00 do 22:00, wejście od strony parkingu). Zbiórka trwa do 26 maja.  

Organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest fundacja Zaczytani.org., której celem jest otoczenie troską dzieci przebywających w szpitalach i hospicjach, u których zmiana środowiska i problemy zdrowotne wywołuje stres i strach.  Więcej informacji na stronie: www.zaczytani.org