Dzieci i ryby głosu nie mają? Nie w czasie Lata w teatrze! Wspólnie z Miejskim Klubem Maczki w Sosnowcu zorganizowaliśmy dwutygodniowe warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat. Projekt otrzymał dofinansowanie z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w ramach programu Lato w teatrze.

---

O TEGOROCZNEJ EDYCJI:

Tematem tegorocznej edycji był związek człowieka i zwierzęcia. Uczestnicy wraz z prowadzącymi przyglądali się roli człowieka w zwierzęcym świecie i zwierzęcia w ludzkim. Wsłuchiwali się w głos zwierząt i opowiedzieli o tym, co uda im się usłyszeć. Wspólnie szukali języka, którym można porozumiewać się i budować relację empatii i szacunku ze wszystkimi żywymi istotami, także zupełnie innymi od nas. Inspiracją do twórczych działań była książka „Zwierzokracja” Oli Woldańskiej-Płocińskiej - opowieść o przenikaniu się świata dzieci i zwierząt, dotykająca tematu praw zwierząt i naszych codziennych wyborów, które mają wpływ na ich życie.

---

ZOBACZ RELACJĘ VIDEO Z POKAZÓW FINAŁOWYCH LATA W TEATRZE 

---

KONTAKT:

Ewa Koralewska: 882-095-085

Alicja Siwik: 784-634-347

---

O PROGRAMIE LATO W TEATRZE:

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski –17 organizacji pozarządowych i 23samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na:  www.latowteatrze.pl / www.facebook.com/programLatowteatrze

---

LATO W TEATRZE 2018 organizują:

w ramach modułu LATO W TEATRZE+

Gminny Ośrodek Kulturyw Stepnicy+ Gryfiński Dom Kultury,Teatr Lalek Pleciugaw Szczecinie+ Miejski Ośrodek Kultury w Policach,Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"w Kielcach + Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, Teatr Zagłębiaw Sosnowcu+ Miejski Klub Maczki,

Wrocławski Teatr Lalek+ Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego

w ramach modułu LATO W TEATRZE

Centrum Kultury Gminy Jabłonna, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Bieszczadzka(Ustrzyki Dolne),

Fundacja CircArt(Chełmża), Fundacja Da Radę(Nysa), Fundacja MUCHA(Rumia), Fundacja PRO FUTURO(Sułkowice), Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca(Białystok), Fundacja Szafa Gra(Ornontowice), Fundacja Sztuki „JAW DIKH”(Czarna Góra), Fundacja t:(Wałbrzych), Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie z/s w Wojcieszycach, Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem, Gminny Ośrodek Kulturyw Suszcu, Grupa Inicjatywna Baranówko(Baranówko), Małopolski Instytut Teatralny(Gmina Wielka Wieś), Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, Stowarzyszenie Calos Cagathos(Zambski Kościelne), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego(Cieszyn),Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak (Sejny), Stowarzyszenie K.O.T. (Wojnowice), Stowarzyszenie Promocji Artystycznej (Solniki), Stowarzyszenie Teatr Krzyk (Maszewo), Śląski TeatrLalki i Aktora „Ateneum" w Katowicach, Teatr Dzieci Zagłębiaim. Jana Dormana w Będzinie, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Polski w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu