Loading...

Edukacja

Jesteś tutaj : Strona główna / Edukacja

Lekcje teatralne dla szkół.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godziny 9.00 do 13.00 i trwają 1 h. Dzieci i młodzież zwiedzają miejsca niedostępne dla zwykłych widzów. Wchodzą na scenę, gdzie mogą z bliska obejrzeć jej kulisy oraz miejsce pracy inspicjenta-suflera, a także dekoracje.

Celem proponowanych przez nas cyklicznych lekcji jest zainteresowanie dzieci i młodzież sztuką teatralną, zapoznanie z różnymi gatunkami i konwencjami teatralnymi z historią sztuki teatralnej, przybliżenie postaci i ról odtwarzanych w spektaklach teatralnych przez aktorów, zapoznanie z rolą reżysera, scenarzysty, kostiumologa.

Zajęcia prowadzi Michał Bałaga, aktor Teatru Zagłębia.

Koszt 5 zł od osoby. Informacje i zapisy w Biurze Obsługi Widzów.

---

Biuro Obsługi Widzów
poniedziałek – piątek: 8.00 - 15.00
tel. 32 266 11 27
mail: bow@teatrzaglebia.pl

 

Edukacja teatralna.

Edukacja teatralna to przekazanie widzom wiedzy i umiejętności, za pomocą których będą mogli poznać nowe poziomy spektaklu i dzięki nim poruszać się sprawniej w świecie przedstawień. Jest to również możliwość wykorzystania teatru jako narzędzia przydatnego w spotkaniu z realnością – umożliwiającego poznanie siebie i świata.

- Warsztaty dla nauczycieli

Uczestnicy warsztatów poznają odpowiedzi na pytania: skąd czerpać informacje dotyczące teatru i jak wykorzystać je w czasie prowadzonych lekcji. Nauczyciele dowiedzą się gdzie szukać recenzji i artykułów o spektaklach, jak łatwo uzyskać dostęp do nagranych przedstawień, gdzie znaleźć scenariusze lekcji szkolnych przygotowywane przez teatrologów.

- Warsztaty interpretacyjne

To warsztaty tworzone z myślą o klasach i grupach zorganizowanych. Uczestnicy dzięki atrakcyjnym ćwiczeniom i formie warsztatowej będą mogli zdobyć narzędzia interpretacyjne, które pozwolą im rozszerzyć odbiór spektaklu o konteksty społeczno-kulturowe. Zajęcia dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych i tworzone z myślą o konkretnych spektaklach z repertuaru Teatru Zagłębia

- Wydarzenia towarzyszące premierom

Każdy nowy spektakl umieszczony w repertuarze uzupełniony zostanie o szereg wydarzeń towarzyszących. Będą to między innymi dyskusje, warsztaty, spotkania, projekcje. Dzięki nim widz będzie mógł spędzić czas w teatrze poznając go od nowej, nieznanej strony.

---

Edukatorka teatralna: Katarzyna Niedurny, tel. 609 169 702, mail: edukacja@teatrzaglebia.pl