Loading...

Klub Teatralny

Jesteś tutaj : Strona główna / Klub Teatralny

Oglądanie spektaklu to znacznie więcej, niż tylko poznawanie ciekawych historii. Teatr może funkcjonować jako miejsce ożywionej dyskusji o współczesności i to od nas zależy, czy wnioski z tej rozmowy wykorzystamy, by inicjować zmiany w otaczającym nas świecie. Chcąc stwarzać naszym widzom przestrzeń do swobodnej wymiany myśli i wspólnego działania, powołujemy Klub Teatralny, do współtworzenia którego zapraszamy!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

ZAPISY:
Zapisy ruszą 1 marca 2019 roku o godz. 10:00. Ilość miejsc w poszczególnych Sekcjach ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres edukacja@teatrzaglebia.pl. Mail powinien zawierać: informację o Sekcji, do której chcesz się zapisać (istnieje możliwość uczęszczania na dwa rodzaje zajęć – warsztaty nie kolidują ze sobą) oraz krótki biogram.
Odpowiedzi na zgłoszenia otrzymają Państwo do 4 marca. 

KOSZT: 
Sekcja Dziennikarska – koszt: 5 zł/warsztat (na początku każdego miesiąca płatność z góry za określoną liczbę spotkań w danym miesiącu)
Sekcja Aktorska – koszt: 180 zł za cykl 8 spotkań

---

O DZIAŁANIACH KLUBU:
Życie Klubu skupi się w ramach działalności dwóch Sekcji – Dziennikarskiej oraz Aktorskiej.

Sekcja Dziennikarska
Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także zaprosić do stworzenia internetowego wydania Gazety Teatralnej. W ramach działalności Sekcji Dziennikarzy planujemy komentować bieżące życie teatru – obserwować próby, pisać recenzje spektakli oraz przeprowadzać wywiady z twórcami. Podczas spotkań Sekcji będziemy poszerzać nasze zdolności analityczne poprzez rozwijanie sposobu rozumienia teatru i precyzyjne formułowanie własnych wniosków. Zdobędziemy podstawowe umiejętności redakcyjne i zastanowimy się nad tym, komu w ogóle potrzebna jest krytyka teatralna.
Prowadzenie grupy: Agata Kędzia (edukatorka w Teatrze Zagłębia) oraz zapraszani dziennikarze
Uczestnicy: osoby w wieku 15+

Sekcja Aktorska
Działalność Sekcji Aktorskiej pozwoli spróbować swych sił na scenie i doskonalić warsztat pod czujnym okiem aktorów Teatru Zagłębia. Zajęcia odbywają się od marca do czerwca, a cykl działań kończy pokaz powarsztatowy.
Prowadzenie: Ryszarda Celińska
Uczestnicy: Zajęcia skierowane są do osób w każdym wieku!

---

ZNIŻKI NA SPEKTAKLE:
Wszyscy uczestnicy Klubu Teatralnego otrzymają zniżki na spektakle Teatru Zagłębia.

---

REGULAMINY:
Regulamin zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży
Regulamin zajęć organizowanych dla osób pełnoletnich