Loading...

Ostatni seans Poli N.

Jesteś tutaj : Strona główna / Ostatni seans Poli N.

Opis spektaklu

26 maja, godz. 16:00: Ostatni seans Poli N. – Dzień Matki w Restauracji Warszawskiej

Zapraszamy na pokaz monodramu w wykonaniu Małgorzaty Saniak „Ostatni seans Poli N.” oraz poczęstunek przygotowany przez szefa kuchni Restauracji Warszawskiej specjalnie dla naszych gości. Bilety w cenie 70 zł.

O spektaklu:
Rok 1919. Znana berlińskiej publiczności, aktorka Pola N. zostaje zatrzymana na przejściu granicznym w Sosnowcu. Powodem zatrzymania są filmowe taśmy, które kobieta próbuje przewieźć za niemiecką granicę. Aktorka zostaje oskarżona o kontrabandę i oddelegowana do Naczelnika Straży Celnej – Eugeniusza Dąmbskiego.  To spotkanie zaważy na jej dalszych losach. Jak długo Pola N. zabawi w Sosnowcu? Czy uda jej się wyjechać na Zachód i zrobić międzynarodową karierę?

W spektaklu jak w hipnotycznym seansie przewijają się taśmy z życia polskiej aktorki, przez chwilę stare kino ożywa dawnym blaskiem i blichtrem. Pola N. żongluje zestawem filmowych gestów i póz, nieustannie kreując siebie. Klisze nakładają się na siebie, a narracje przeczą sobie nawzajem, pozostawiając pytanie: kim była Pola N.?

Tekst i reżyseria: Agnieszka Nasierowska
Muzyka: Tymek Witczak
Projekcje: Kolankov
Obsada: Małgorzata Saniak
Zrealizowano w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Sosnowca

Szczegóły :

  • Premiera : 08 Grudzień 2018

  • Czas trwania :

  • Wiek :

  • Uwagi :

Najbliższe spektakle :

Udostępnij :