Loading...

Sala Królestwa

Jesteś tutaj : Strona główna / Sala Królestwa

Opis spektaklu

Tomasz Śpiewak - "Sala Królestwa"
Tomasz Śpiewak - reżyseria
Anna Met - scenografia i kostiumy
Bartosz Dziadosz - muzyka 
Ewa Zug - konsultacje wokalne


W spektaklu wykorzystano utwór Nino Roty pt.”Toby Dammit” z filmu „Histoires Extraordinaires”, F. Fellini; wykonawca: City of Prague Philharmonic Orchestra

oraz na zasadzie prawa cytatu fragment z pieśni 60 „Bóg cię utwierdzi i umocni” ze śpiewnika „Śpiewajmy Jehowie” – duży format z nutami; wydawnictwo: Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, 2009.

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Żyjemy w czasach ostatnich. Już wkrótce znikną choroby. Zniknie przemoc. Na ziemi nie będzie złych ludzi, wojen i zabójstw. Skończą się cierpienia, długi, podatki, trudne wybory. A dobry Bóg pochłonie śmierć i otrze łzy z każdego oblicza. Ziemia stanie się rajskim ogrodem, którym na początku była, zanim nie zepsuł jej człowiek. Ludzie staną się młodzi i pełni sił. Zapanuje pokój. Ale wcześniej niektórzy ludzie staną przed trudnymi wyborami. Sami będą musieli zdecydować, czy wejdą do Królestwa czy nie. Dla jednych będzie to wybór prosty, dla innych trudny.

To opowieść o ludziach, którzy istnieją wśród nas i których pozornie znamy. Pukają do naszych drzwi, chcą z nami rozmawiać, wracają, jeśli nie otwieramy. Opinie na ich temat są różne – z jednej strony są postrzegani jako serdeczni i uczynni ludzie, a z drugiej jako fanatycy otumanieni przez religijną organizację. Świadkowie Jehowy – kim są? Co ich motywuje?

Bezwzględny zakaz transfuzji krwi obejmujący wszystkich Świadków, również w kontekście odmowy ratowania życia, jest aspektem, który wywołuje szczególne kontrowersje. Kim jest człowiek, który poświęca swoje życie w imię wiary? Kim jesteśmy my, że dajemy sobie prawo do oceny? Czym jest wolność wyboru?

Recenzje


Obsada:

Agnieszka Bieńkowska
Maria Bieńkowska
Beata Deutschman
Dorota Ignatjew
Edyta Ostojak
Michał Bałaga
Piotr Bułka
Zbigniew Leraczyk
Tomasz Muszyński
oraz Jaś Bieńkowski/Ivo Kołodziej


Beata Deutschman: asystentka reżysera
Katarzyna Giżyńska: inspicjentka
Ewa Żurawiecka: suflerka             

 

Szczegóły :

  • Premiera : 27 Czerwiec 2015

  • Czas trwania : 110 min, bez przerwy

  • Wiek :

  • Uwagi :

Udostępnij :