Loading...

Siódemka

Jesteś tutaj : Strona główna / Siódemka

Opis spektaklu

Ziemowit Szczerek - "Siódemka"
Michał Kmiecik - adaptacja
Remigiusz Brzyk - reżyseria
Iga Słupska - scenografia i kostiumy
Szymon Szewczyk - scenografia i muzyka

Wyróżnienie za reżyserię dla Remigiusza Brzyka na 23. Ogólnoplskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej


Podróż z Krakowa do Warszawy na bardzo ważne spotkanie może nie być tak oczywista, jak ci się wydaje. Może wywoływać szalone wizje i poddawać cię próbom, których się nie spodziewasz. Wsiadasz więc do swojego opla vectry i wyruszasz na dobrze sobie znaną drogę krajową numer siedem – siódemkę, siódemeczkę, szós polskich królową. I pchasz się przed siebie – po manowcach, po wertepach, po tej krainie szajsu, polbruku i przydrożnej szyldozy. Mijasz te stacje benzynowe i te zajazdy-mordownie. Przed tobą kilometry chaosu, kompleksów i fantazji narodowych – Polska widziana z Twojego opla vectry. Wiele się wydarzy, nim dotrzesz – jeśli dotrzesz… – do stolicy. Zwłaszcza, że jest 1 listopada, a ze swoich nor wyłażą właśnie polskie upiory i demony.

Komisja Językoznawców Polskich uprzedza: nie licz na finezyjną polszczyznę ani wytworną staropolszczyznę. Treść zawiera słowa niecenzuralne. To językowa jazda bez trzymanki – wpływ językoznawców na ten stan rzeczy jest znikomy.

Naczelna Dyrekcja Bezpieczeństwa Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega: wsiadasz na własną odpowiedzialność, na tej trasie wydarzą się rzeczy dziwaczne i oburzające. To nie będzie lekka i relaksująca podróż.

Minister Architektury i Budownictwa alarmuje: pozbędziesz się złudzenia, że w tym kraju istnieje jakiś estetyczny dobry smak i jakiś przestrzenny plan.

Recenzje


Obsada:

Edyta Ostojak
Małgorzata Sadowska
Małgorzata Saniak - Grabowska
Michał Bałaga
Aleksander Blitek
Sebastian Węgrzyn / Kamil Bochniak
Zbigniew Leraczyk
Tomasz Muszyński

Katarzyna Giżyńska: inspicjentka
Agnieszka Dzwonek: suflerka


Spektakl brał udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.

     

    

 

Szczegóły :

  • Premiera : 02 Kwiecień 2016

  • Czas trwania : 120 min, bez przerwy

  • Wiek : 13+

  • Uwagi : W przedstawieniu scena została wydłużona i zajmuje trzy pierwsze rzędy, w związku z tym rząd IV jest I rzędem. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z numeracją na biletach.

Udostępnij :