Loading...

Wydarzenia

Jesteś tutaj : Strona główna / Wydarzenia

 

1. VINTAGE MARKET - WYPRZEDAŻ UBRAŃ, BUTÓW I DODATKÓW

W sobotę, 22 września od godz. 9:00 do 13:00 zapraszamy na drugą edycję Vintage Market w naszym ogrodzie przy Teatrze Zagłębia. Podczas wydarzenia będzie można kupić używane ubrania, buty i dodatki, a także sprzedać własne. Osoby, które chciałyby wystawić swoje rzeczy - prosimy o zapisy do dnia 20 września do godz. 15:00.

Szczegółowe informacje i zapisy: Biuro Obsługi Widzów, tel. 32 266 11 27 (pon-pt. godz. 8:00-15:00) bow@teatrzaglebia.pl

Ogród Teatralna mieści się przy parkingu Teatru Zagłębia.  Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji Vintage Marketu

---

2. NOC TEATRÓW METROPOLII - CZYTANIE, WARSZTATY, ZWIEDZANIE TEATRU

PROGRAM:
18:00 Czytanie performatywne „Opisu obyczajów za panowania Augusta III” Jędrzeja Kitowicza z udziałem Sosnowieckiej Orkiestry Dętej / Plac Stulecia w Sosnowu

19:00 Przemarsz aktorów, orkiestry oraz publiczności do Teatru Zagłębia

19:30 Powitanie i otwarcie sezonu 2018/2019 przez Dyrekcję Teatru Zagłębia

19:30-22:30 Wyprzedaż kostiumów teatralnych, Otwarta Szafa z Kostiumami (możliwość przymierzania kostiumów)

20:00-21:00  Warsztaty wokół „Opisu obyczajów za panowania Augusta III”: projektowanie kostiumów / prowadzenie: aktorka Teatru Zagłębia – Agnieszka Bieńkowska *zapisy

21:00-22:00 Warsztaty aktorskie wokół „Opisu obyczajów za panowania Augusta III” zakończone krótkim pokazem dla publiczności / prowadzenie: aktorzy Teatru Zagłębia –  Małgorzata Saniak i Krzysztof Korzeniowski *zapisy

22:00-23:00 Zwiedzanie teatru z aktorem Teatru Zagłębia Michałem Bałagą *zapisy

* Zapisy: Liczba miejsc na warsztaty aktorskie oraz na zwiedzanie teatru jest ograniczona. Prosimy o zapisy w Biurze Obsługi Widzów: tel. 32 266 11 27 (pon-pt 8:00-15:00) / bow@teatrzaglebia.pl

---

3. AKTORSTWO HISTORIA W PRAKTYCE

Projekt "Aktorstwo. Historia w praktyce" to cykl warsztatów, spotkań i wydarzeń dla wszystkich zainteresowanych aktorstwem i jego historią, który realizujemy od września do grudnia br. Uczestnicy będą mogli przejść go wybierając spośród trzech ścieżek:

1. Ścieżka praktyk to cykl 8 warsztatów aktorskich inspirowanych najważniejszymi etapami w historii polskiego aktorstwa. Uczestnicy pracując z aktorami, będą mogli sprawdzić jak grali aktorzy w XVIII- i XIX-wiecznym teatrze, co to znaczy być aktorem Tadeusza Kantora, kim jest współczesny aktor-performer.

Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 14 r. ż. Liczba miejsc jest ograniczona - na każdy warsztat będą obowiązywały osobne zapisy. Koszt udziału w jednym warsztacie: 10 zł. 

2. Ścieżka teoretyk to 8 spotkań wokół najważniejszych etapów w historii polskiego aktorstwa. Podczas tych „opowieści teatralnych” badacze otworzą przed widzami świat teatralnej przeszłości pokazując liczne materiały źródłowe i multimedia. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, bez ograniczeń wiekowych.

3. Ścieżka badacz to propozycja dla młodzieży. Jej uczestnicy będą tropić tajemnice z przeszłości Teatru Zagłębia, a następnie stworzą teksty o zagłębiowskich aktorach wydane w specjalnej publikacji.

Zapraszamy osoby w wieku 16-25 lat, które stworzą 15-osobową grupę badaczy. Wezmą udział w warsztatach, w czasie których dowiedzą się, jak zdobywać informacje, prowadzić reporterskie śledztwo i gromadzić fakty potrzebne do stworzenia tekstu o wybranym aktorze z historii Teatru Zagłębia. 

Ścieżka zakończy się wydaniem publikacji, na którą złożą sie wszystkie powstałe teksty, spotkaniem promocyjnym wokół niej oraz akcją performatywną Żywe Muzeum Teatru.

SPRAWDŹ PROGRAM WYDARZEŃ W RAMACH PROJEKTU

---

4. WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE SPEKTAKLOWI "WRÓG - INSTRUKCJA OBSŁUGI"

10 marca odbyła się premiera spektaklu "Wróg - instrukcja obsługi" w reżyserii Justyny Sobczyk. Zależy nam na tym, by przedstawienie było punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi o bezcelowości konfliktów, agresji i przemocy. Dlatego przygotowaliśmy propozycje warsztatów dla klas "Jak oswoić wroga?" i dla nauczycieli poświęconych temu, jak włączać w pracę z dziećmi tematy uznawane za trudne. Szczegóły poniżej.

O spektaklu "Wróg - instrukcja obsługi"

---

Dla dzieci: warsztaty "Jak oswoić wroga?" 

Przedstawienie „Wróg – instrukcja obsługi” opowiada o mechanizmach tworzenia w sobie i swojej wyobraźni postaci wroga. Chcemy, żeby prowokowało do pytań po co nam wróg? Co możemy zrobić, by przestać się go bać i dojść z nim do porozumienia? Jak zastąpić konflikt rozmową?. Wspólnie z uczestnikami opracujemy ich własne instrukcje obsługi wrogów.

Każda klasa lub grupa, która zobaczy spektakl może uczestniczyć w warsztacie „Jak oswoić wroga?”. Zajęcia mogą odbywać się w teatrze lub w szkole, w indywidualnie uzgodnionym terminie. 

Rezerwacja biletów na spektakl i zapisy na warsztaty
Biuro Obsługi Widzów / 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl