Loading...

Wydarzenia

Jesteś tutaj : Strona główna / Wydarzenia

1. FERIE ZIMOWE: WARSZTATY MUZYCZNE

W dniach 12-14 lutego dzieci w wieku 10+ zapraszamy na trzydniowe, muzyczne spotkania warsztatowe w murach Teatru Zagłębia! Chcemy w dobrych humorach spotkać się zimą w teatrze, by w formie wspólnej zabawy odkryć nieznane nam wcześniej muzyczne przestrzenie. Jednocześnie warsztaty będą miały na celu przygotowanie młodych widzów do odbioru przedstawienia „Wróg”, w reżyserii Justyny Sobczyk, które podejmuje temat naszego zachowania w obecności osób, które na pierwszy rzut oka wydają się obce czy nieżyczliwe. Wspólnie rozbroimy temat wrogości, szukając uniwersalnych sposobów na komunikację pełną serdeczności i wzajemnego zrozumienia.

By wziąć udział w warsztatach, nie jest wymagane muzyczne doświadczenie – wręcz przeciwnie, podczas zajęć udowodnimy, że każdy ma w sobie potencjał muzykanta, a instrumenty mogą powstawać niemal ze wszystkiego, co tylko znajdziemy pod ręką.

Warsztaty poprowadzi autor muzyki do przedstawienia, Sebastian Świąder – pedagog teatru, animator kultury i muzyczny czarodziej!

Więcej informacji o warsztatach

2. PREMIERA NAUCZYCIELSKA SPEKTAKLU "MESJASZE"

Premiery Nauczycielskie są adresowane do nauczycieli, pedagogów, instruktorów teatralnych, animatorów kultury oraz wszystkich zainteresowanych, którzy tematy poruszane w spektaklach z repertuaru Teatru Zagłębia chcą włączać w ramy prowadzonych przez siebie zajęć. Zapraszamy również tych z Państwa, którzy zastanawiają się jak przygotować dzieci i młodzież do obejrzenia spektaklu – a właściwie to obejrzenie zamienić w aktywne uczestnictwo.

Najbliższa premiera: 2 lutego 2019 r. - Polska-Mistrzem-Polski: „Mesjasze”, reż. Aneta Groszyńska + panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości
Kim był Towiański, dlaczego Koło Sprawy Bożej było sektą, jaki miało wpływ na swoich członków, a być może i na historię literatury polskiej, kim w związku z tym jest lider i co o tym decyduje? – o tym i nie tylko porozmawiamy podczas najbliższej Premiery Nauczycielskiej.
Prowadzenie: Tomasz Wojtasik

Więcej informacji o premierze nauczycielskiej spektaklu "Mesjasze"

3. WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE SPEKTAKLOWI "WRÓG - INSTRUKCJA OBSŁUGI"

10 marca odbyła się premiera spektaklu "Wróg - instrukcja obsługi" w reżyserii Justyny Sobczyk. Zależy nam na tym, by przedstawienie było punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi o bezcelowości konfliktów, agresji i przemocy. Dlatego przygotowaliśmy propozycje warsztatów dla klas "Jak oswoić wroga?" i dla nauczycieli poświęconych temu, jak włączać w pracę z dziećmi tematy uznawane za trudne. Szczegóły poniżej.

O spektaklu "Wróg - instrukcja obsługi"

---

Dla dzieci: warsztaty "Jak oswoić wroga?" 

Przedstawienie „Wróg – instrukcja obsługi” opowiada o mechanizmach tworzenia w sobie i swojej wyobraźni postaci wroga. Chcemy, żeby prowokowało do pytań po co nam wróg? Co możemy zrobić, by przestać się go bać i dojść z nim do porozumienia? Jak zastąpić konflikt rozmową?. Wspólnie z uczestnikami opracujemy ich własne instrukcje obsługi wrogów.

Każda klasa lub grupa, która zobaczy spektakl może uczestniczyć w warsztacie „Jak oswoić wroga?”. Zajęcia mogą odbywać się w teatrze lub w szkole, w indywidualnie uzgodnionym terminie. 

Rezerwacja biletów na spektakl i zapisy na warsztaty
Biuro Obsługi Widzów / 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl