Loading...

Wydarzenia

Jesteś tutaj : Strona główna / Wydarzenia

1. AKCJA: TEATR

Aktor na scenie, scenograf przy projekcie, dramaturg... cykl praktycznych warsztatów teatralnych pomoże Ci poznać wszystkie teatralne zawody i zobaczyć kto pracuje w teatrze, jak wygląda proces przygotowania przedstawienia, co można robić wokół sceny.

AKCJA: AKTOR:  24.03, godz. 11.00-13.00

„...i mówi jakoś niewyraźnie” - o co chodzi we współczesnym aktorstwie

Warsztat dla wszystkich widzów i oglądających współczesny teatr, którzy zastanawiają się nad tym jak zmieniło się aktorstwo w  od czasów Gustawa Holoubka i Andrzeja Łapickiego. Dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, co znaczy zwrot performatywny, jak sztuki plastyczne i widowiskowe wpłynęły na zmiany w sztuce aktorskiej. Dla poszukujących odpowiedzi na pytanie dlaczego aktorzy w teatrze coraz częściej mówią jakoś niewyraźnie i chcą być sobą na scenie. 

Prowadzenie: Katarzyna Niedurny 
Dla kogo: dla osób w wieku 16+
Koszt: 5 zł
Zapisy: Biuro Obsługi Widzów: tel. 32 266 11 27 (pon-pt 8:00-15:00) / bow@teatrzaglebia.pl

AKCJA AKTOR: 26.03, godz. 18.00-19:30 

Zobacz jak to jest poczuć pod stopami deski sceny i wcielić się na chwilę w rolę... aktora. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia na warsztaty aktorskie z elementami improwizacji. Ilość miejsc ograniczona. 

Prowadzenie: Michał Bałaga
Dla kogo: dla osób w wieku 18+
Koszt: 5 zł
Zapisy: Biuro Obsługi Widzów: tel. 32 266 11 27 (pon-pt 8:00-15:00) / bow@teatrzaglebia.pl

---

2. DOTKNIJ TEATRU 

Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku w ramach akcji przygotowaliśmy dwa spotkania:

5 kwietnia - po spektaklu "Wojna światów"
Wojna światów - co się dzieje po końcu świata? 

 
Wszystko zaczyna się w spokojnym mieszczańskim salonie. Tam toczy się powolna rozmowa o Marsjanach, którzy jak głoszą media i plotki przybyli na ziemię. W takim normalnym miejscu jak to, trudno czuć się zagrożonym. 
Z czasem okazuje się jednak, że przybysze z kosmosu są śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości, a wojna z nimi zmieniła zasady funkcjonowania ludzkiego świat. Dawny układ społeczny i obowiązujące hierarchie się nie sprawdziły, ich zasadność podważyło istnienie formy życia na wyższym poziomie ewolucyjnym niż człowiek. 
Na warsztatach zastanawiać się będziemy jak mógłby wyglądać nowy świat. W jaki sposób to, czego ludzkość dowiedziała się o sobie, czego nauczyła się w czasie wojny wpłynie na obowiązujące w nim zasady. Wspólnie będziemy zastanawiać się jakie przepisy i jakie prawo powinno obowiązywać w świecie, w którym wszystko zaczyna się od nowa. 
Czas trwania warsztatu: 1 godzina 
 

14 kwietnia, godz. 16.00-19.00 
Dotknij świata. Warsztaty pisania monologów.  

Te drogi pokonaliśmy już milion razy. Z domu do pracy, z pracy do sklepu, ze sklepu do szkoły. Chodzimy pogrążeni w własnych sprawach i myślach przechodząc obok rzeczy i wydarzeń. Tego dnia będzie inaczej. W czasie warsztatu postaramy się zrekonstruować codzienne podróże, nieodległe wyprawy, odkryć w nich potencjał opowieści i utrwalić w formie monologów teatralnych. W końcu nigdy nie widomo, co niezwykłego można odnaleźć za rogiem dobrze znanej ulicy.

Dla kogo: dla osób powyżej 16 roku życia.  Prowadzenie: Katarzyna Niedurny
Koszt: 5 zł
Zapisy: Biuro Obsługi Widzów / bow@teatrzaglebia.pl / 32 266 11 27 (pon-pt 8:00-15:00)

---

3. WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE SPEKTAKLOWI "WRÓG - INSTRUKCJA OBSŁUGI"

10 marca odbędzie się premiera spektaklu "Wróg - instrukcja obsługi" w reżyserii Justyny Sobczyk. Zależy nam na tym, by przedstawienie było punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi o bezcelowości konfliktów, agresji i przemocy. Dlatego przygotowaliśmy propozycje warsztatów dla klas "Jak rozbroić wroga?" i dla nauczycieli poświęconych temu, jak włączać w pracę z dziećmi tematy uznawane za trudne. Szczegóły poniżej.

O spektaklu "Wróg - instrukcja obsługi"

---

Dla dzieci: warsztaty "Jak oswoić wroga?" 

Przedstawienie „Wróg – instrukcja obsługi” opowiada o mechanizmach tworzenia w sobie i swojej wyobraźni postaci wroga. Chcemy, żeby prowokowało do pytań po co nam wróg? Co możemy zrobić, by przestać się go bać i dojść z nim do porozumienia? Jak zastąpić konflikt rozmową?. Wspólnie z uczestnikami opracujemy ich własne instrukcje obsługi wrogów.

Każda klasa lub grupa, która zobaczy spektakl może uczestniczyć w warsztacie „Jak oswoić wroga?”. Zajęcia mogą odbywać się w teatrze lub w szkole, w indywidualnie uzgodnionym terminie. 

Rezerwacja biletów na spektakl i zapisy na warsztaty
Biuro Obsługi Widzów / 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl