Startujemy 21 września. Warsztat z Justyną Czarnotą

21 warsztat wprowadzający w ideę pedagogiki teatru poprowadzi Justyna Czarnota. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, jak uwzględniać potrzeby i zainteresowania dzieci podczas pracy nad przedstawieniem i sprawić, by zajęcia teatralne były dla nich niezapomnianą przygodą.

Justyna Czarnota jest pedagożką teatru, pasjonatką teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Jest członkiem Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i kierowniczką programową Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Jako pedagożka teatru we współpracy z reżyserem Robertem Jaroszem współtworzy spektakle teatralne – m.in. „Lustrzaną chmurę” w Teatrze Animacji w Poznaniu oraz „Traktat o wykradaniu owoców” w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

Rusza druga edycja projektu!

EDIT [02.09.19]: NABÓR ZAKOŃCZONY. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Rusza druga edycja projektu Laboratorium Pedagogiki Teatru – kursu rozwijającego umiejętności w zakresie szeroko pojętej edukacji teatralnej. Na realizację projektu Teatr Zagłębia pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Zapisy ruszają 2 września.

Założeniem kursu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej z obszaru pedagogiki teatru oraz wyposażenie ich w szereg praktycznych umiejętności, możliwych do wykorzystania w codziennej pracy. Zajęcia skierowane są do artystów, pracowników teatrów, nauczycieli i animatorów kultury, którzy w swojej działalności zawodowej prowadzą grupy teatralne, zajmują się edukacją w szkołach, teatrach, ośrodkach kultury, domach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych, tworzą i realizują autorskie programy edukacyjne i animacyjne. W czasie spotkań uczestnicy skupiają się na zagadnieniach związanych m.in. z pedagogiką teatru, wykorzystaniem metody impro i technik dramowych, piszą własne scenariusze oraz poznają określone techniki pracy z ciałem.

PROGRAM KURSU

ZAPISY